Witaj,
zapraszamy do aktywnego udziału w życiu forum!

Odpowiedzi na nurtujące pytania:
Kiedy następny odcinek?
Odpowiedź: Sprawdź tutaj.

Kiedy napisy?
Nie zajmujemy się tworzeniem i dystrybucją napisów. Jest wiele innych stron (np. napisy24.pl), gdzie można na bieżąco śledzić postęp prac.

Gdzie mogę obejrzeć serial?
Jak poznałem waszą matkę Online
Ekipa Forum.

[-]
Współpraca
Jeśli jesteś zainteresowany współpracą z nami - napisz Prywatną Wiadomość do hultek

.
Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 3 Głosów - 3.67 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
HIMYM na wikipedii
07-21-2010, 01:30 PM
RE: HIMYM na wikipedii
Arturo, tak samo nie moglibyśmy robić biografii, ponieważ tam też piszemy o wydarzeniach z serialu na temat danego bohatera. Po prostu ktoś kto chce tylko przeczytać "przystawkę", przeczyta ją i zacznie oglądać odcinki czyli danie główne, a na deser może wrócić i jak czegoś nie zrozumie lub zapomni to przeczyta pełen bio. Bardzo dobrze zwrócił uwagę nocoty, mamy zawsze spoilery, poza tym sam tekst nie psuje ci zabawy, jeśli byłą by książka HIMYM nie była by w połowie tak zabawna jak serial, dlaczego?. Mimika twarzy, gesty i wiele takich rzeczy skłąda się na komedie sytuacyjną jaką jest HIMYM.

[Obrazek: 090918himym_barney_robin2.jpg]
"Suit Up and respect The Bro Code" and Yeah...It's gonna be Legen...wait for it...dary!
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
07-21-2010, 01:38 PM
plus jeszcze jedna kwestia. Niektórzy (co dziwne) moga chcieć być na czasie z serialem czyli oglądać na bierząco np. teraz 6 sezon - i wtedy mogą sobie sprawdzić co dzaiło się plus minus w poprzednich.
07-21-2010, 02:02 PM
W sumie to i racja. Sam z resztą nie czytam tematów na forum i w sieci gdzie mogłyby się znaleźć szczegóły odcinków z 5 sezonu których jeszcze nie widziałem.

How I Met Your Mother - serial iście Legen-wait for it-dary
07-21-2010, 02:04 PM
ja czytałem - i to był chyba błąd. W 6 sezonie chyba będę omijał spoilerySmile.

a co do wikipedii - ma ktoś coś jeszcze odnośnie bio itd ?
07-22-2010, 01:08 AM
Mogę napisać biografię Barneya i Robin w wolnym czasie. Smile A jak ogarnę czy dam radę jeszcze Marshalla i Teda, to też się postaram.

II MIEJSCE w Snajper Viewers Edycja II 2011/2012
IV MIEJSCE w Snajper Viewers Edycja III 2012/2013
Ranga przyjaciela od daaaaaawna
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
07-22-2010, 11:28 AM
Woogirl, jak coś pisz Robin, bo ja się zdeklarowałem że napisze Barney'a, i już zacząłem, więc lepiej pisz Robin najpierw.

"Suit Up and respect The Bro Code" and Yeah...It's gonna be Legen...wait for it...dary!
08-18-2010, 11:13 AM
trzeba tą ideę znowu ruszyć trochę Smile
08-18-2010, 01:36 PM
wiem że nie powinienem pisać posta za postem - ale ten temat to troszkę inna sprawa tak więc:

Poniżej przedstawiam listę rzeczy które można zrobić na wikipedię i osoby które się podjeły napisania bądź przygotowania materiałów. Napisałem również które rzeczy już mamy, które wymagają pracy - ale mają już autora, oraz które jeszcze nie mają przypisanego wykonawcy. Jeśli macie jeszcze jakieś pomysły piszcie w tym temacie. A jeśli chcecie się czegoś podjąć piszcie na priv.

BIOGRAFIA

Ted - wolne
Barney - Logan Rodriguez
Robin - woogirl
Lily - iheartHIMYM <- zrobione
Marshall - wolne

STRESZCZENIA SEZONÓW

Sezon 1 - wolne
Sezon 2 - wolne
Sezon 3 - wolne
Sezon 4 - wolne
Sezon 5 - wolne

LISTA ODCINKÓW (Z OPISEM ORAZ WSZYSTKIMI INFORMACJAMI)

Lista odcinków znajduje się Goście nie widzą linków. Zarejestruj się, klikając tutajby móc widzieć linki. . Najlepiej jakby od razu je tam edytować - chyba że ktoś by się podjął od razu całego sezonu, lub umówił się z innym użytkownikiem że podzieli się sezonami.

Sezon 1 - wolne
Sezon 2 - wolne
Sezon 3 - wolne
Sezon 4 - wolne
Sezon 5 - wolne

ZDJĘCIA I MATERIAŁY

To już wg uznania. Jak coś podeślecie tutaj po prostu wypiszę co już jest.

Pozdrawiam. Póki co tyle Smile
08-18-2010, 01:53 PM
Ja tylko dam wskazówkę - jak edytujecie coś na Wikipedii, to jak już macie gotową treść (kod), to skopiujcie to sobie do jakiegoś pliku, żeby mieć "na wszelki wypadek". Poza tym - nie wiem, jak jest z akceptacją tych materiałów, ale żeby wszystko było rzetelne, trzeba dbać o ortografie, interpunkcję, składnie i o to, by zawsze dodawać źródła.

Na końcu też możecie dać linki do blogów: twórców, NPH, Barneya itp., a także do Bloga woogirl i do tego forum - w końcu to reklama, nie? Biggrin

I jak będziecie robić opisy odcinków, zezwalam na kopiowanie z tego forum owych opisów, żeby Wam to trochę ułatwić. Smile

[Obrazek: W8BwNOU.jpg]
08-18-2010, 02:03 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 08-18-2010 02:53 PM przez nocoty.)
o tym skopiowaniu kodu już myślałem. Ale póki co jeszcze nic nie edytowaliśmy.

Dzięki za taką możliwość - to na pewno ułatwi pracę.

A co do linków na końcu - to na pewno się zrobi!

Dokonałem edycji 1 sezonu - tj. dodałem opisy i polskie tytuły

Podejmuje się też edycji reszty sezonów Smile
08-18-2010, 03:58 PM
Dokonałem edycji 3 sezonu
08-18-2010, 04:07 PM
Ja mogłabym się zająć biografiami Teda i Marshalla. A w razie gdyby potrzebne były zdjęcia, można zwracać się do mnie, jako że mam wypełniony fotami folder z HIMYM Smile

[Obrazek: banner6_eqaqrp.png]
When I get sad I stop begin sad and be awesome instead. True story.
08-18-2010, 04:22 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 08-18-2010 04:23 PM przez nocoty.)
Ok no to tak:

BIOGRAFIA

Ted - iheartHIMYM
Barney - Logan Rodriguez
Robin - woogirl
Lily - iheartHIMYM <- zrobione
Marshall - iheartHIMYM

A zdjęcia tak myślałem:

Zdjęcie McLaren's Pub
Zdjęcie mieszkania Teda
Zdjęcie mieszkania Lily i Marshalla
Zdjęcie mieszkania Barneya
Zdjęcie domu w którym mieszka Ted
no i zdjęcie wspólne wszystkich bohaterów

przydałoby się zdjęcie parasolki

macie jeszcze jakieś propozycje zdjęć?
08-18-2010, 06:28 PM
Zdjęcia każdego bohatera do biografii, można nawet kilka, np Barney w Laser Tag, lub na podrywie, albo Robin podczas metro news one i w bluzie hoser hut. Można też poszukać zdjęć par, np. do biografii Barneya można dać zdjęcie jego i Robin, oraz jego Marshalla i Ted'a jako 3 najlepszych kumpli. Albo do każdej postaci dać jej Doppelgangera...

08-19-2010, 12:30 AM
Doppelganger za bardzo zalatuje spoilerami, ale pozostałe pomysły są ok. ;P

[Obrazek: W8BwNOU.jpg]
08-19-2010, 11:12 AM
dzieci jeszcze przecież muszą być Biggrin Bo to ważni bohaterowie Biggrin Ich zdjęcie być musi Biggrin
08-20-2010, 09:16 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 08-20-2010 09:20 PM przez woogirl.)
To biografia Robin, którą napisałam. Możecie ją dodać, ja nie lubię się bawić w uzupełnianie wikipedii.

Robin Charles Scherbatsky Jr. urodziła się w roku 1980 w typowo kanadyjskiej rodzinie. Od urodzenia wychowywana przez ojca, którego największym marzeniem było mieć syna, a ostatecznie miał... Robin. Jej młode życie można było uznać za całkowicie nieudane, od pożegnania się ze swoim ukochanym psem, który potem powrócił w postaci żółwia. Mała Robin nie mogła sobie z tym poradzić, jeszcze przez długi czas wierzyła, że żółw zaszczeka i odzyska go.
Ojciec Robin stawiał na to, by zrobić z niej twardego gracza. Grała w hokeja, gdzie poznała pierwsze zasady gry zespołowej. Jednak, gdy zaczęła dorastać, a jej ciało zaczęło ewoluować (ku rozpaczy rodziciela), poczuła też pociąg do swoich kolegów z zespołu. Z jednym ich zażyłość zaszła do tego stopnia, że oddali się namiętnemu pocałunkowi. Przyłapał ich ojciec Robin i oficjalnie stwierdził, że "utracił syna". Prawdopodobnie po tym tragicznym incydencie, dziewczyna przeniosła się do matki. W wieku piętnastu lat z dnia na dzień stała się kanadyjską gwiazdą pop, nazywaną - Robin Sparkles. Jej największy hit "Let's go to the mall" zachęcał ludzi do chodzenia do wspaniałych miejsc, jakimi są centra handlowe. W późniejszym życiu Scherbatsky czuła taką urazę do tego miejsca, że nie chciała tam chadzać. Hit został wylansowany we wczesnych latach dziewięćdziesiątych, jednak styl podchodził pod wcześniejszą dekadę. Robin wyjaśniła, że to dlatego iż w Kanadzie lata osiemdziesiąte przyszły z opóźnieniem. Na fali popularności, wyszła piosenka, która okazała się klapą. "Sandcastles in the sand" było tragiczną balladą, która opowiada o niezwykłej miłości, która nawiązała się podczas półtoratygodniowych wakacji. W teledysku wystąpiła plejada gwiazd, takich jak Alan Thicke czy Tiffany. To tam Robin poznała Simona, członka zespołu Napletki. Zakochała się w nim, niestety on ją bezdusznie wykorzystał. Po jednym z koncertów rzucił ją dla Marshy, której rodzice mieli basen w ogródku. Po tym wszystkim, upokorzona Robin wniosła jeszcze instrumenty do jego vana, mając nadzieję, że to zmiękczy jego serce. Niestety, związek się rozpadł, tak jak w piosence. O dalszych muzycznych poczynaniach nie wiadomo już zbyt wiele, prawdopodobnie Robin zrezygnowała. Ale chodzą plotki, że doszło do widowiskowej kanadyjskiej rewii, jednak szczegóły nie są znane.
Po dwudziestce Robin przeprowadziła się do Nowego Jorku. Cała rodzina była z niej dumna, życzyli jej powodzenia. Rozpoczęła pracę w Metro News One w Channel One. W roku 2005 w barze McLarenn's poznała Teda Mosby'ego. Od tamtej pory jej życie się zmieniło.
Dołączyła do jego paczki przyjaciół - Lily Aldrin, Marshalla Eriksena i Barney'a Stinsona. Ted i Robin mieli za sobą roczny związek, jednak rozpadł się. Po rozpadzie ich związku, Robin poleciała do Argentyny, gdzie poznała Gaela. Z całkiem nowym nastawieniem wróciła do Nowego Jorku, jednak okazało się, że najlepiej jest jej być po prostu sobą. Przez jej życie (i łóżko) przewinęło się trochę mężczyzn, jednak nie mogła znaleźć tego odpowiedniego. Do jej życia wrócił Simon i znów przypomniała sobie dobre czasu. Jednak on znów ją upokorzył, znów rzucając ją dla Marshy, ale tym razem dla jej jacuzzi. Po tym wydarzeniu, doszło do małego incydentu, bowiem Robin przespała się z Barneyem! Przez długi czas nie zdawała sobie z tego sprawy, że on zakochał się w niej. W 2008 roku Robin wyjechała do Japonii do pracy, jednak to okazało się klapą. Wróciła bezrobotna i brakowało jej pomysłu co ma robić. Dopiero kiedy dostała nakaz znalezienia innej pracy, Barney wtedy pomógł przyjaciółce. Dzięki temu nie została deportowana do Kanady. Zaczęła wtedy pracę w nowojorskim programie nocno-porannym 'Come On Get Up New York'. Trzeba dodać, że programy Robin zwykle mają charakter edukacyjny, dzięki czemu dowiadujemy się jak zapleść koszyk albo o niebezpieczeństwach zaatakowania nas przez noworodki.
W lecie 2009 roku Robin wdała się w romans z Barney'em, który potem ewoluował w poważny związek, trwający kilka miesięcy. Nie układało im się idealnie, finalnie zerwali ze sobą, gdyż uznali, że są zbyt świetni i natężenie tego w ich związku, prowadzi do kłótni,. W tym czasie Robin zdobyła amerykańskie obywatelstwo i od tamtej pory jest dumną posiadaczką dwóch paszportów.
Po rozstaniu z Barney'em Robin długo nie mogła dojść do siebie. Poznała Dona i postanowiła zaangażować się bardziej w ten związek. Jednak ostatecznie okazało się, że dla niego ważniejsza jest praca niż ona sama, gdyż otrzymał propozycję, którą ona wcześniej odrzuciła. Zraniło to ją, jednak od tamtej pory wiedziała, że może się zaangażować. Jednak tak naprawdę tylko przyjaciele są jej najbliższi i wie, że na nich może zawsze liczyć.
Robin przeszła bardzo długą drogę od chłopczycy po pewną siebie trzydziestolatkę, która wie czego chce od życia. Nadal marzy o miłości ojca i tego, że kiedyś będzie z niej dumny. Chociaż na początku swojej drogi praca była najważniejsza, teraz zna wartości, które sprawiają, że jako część paczki i bez nich jest naprawdę zarąbista.

08-20-2010, 10:36 PM
biografia super Smile

Jeszcze przydałby się krótki akapit wprowadzający plus minus charakterystyka Robin
08-20-2010, 10:41 PM
To już nie do biografii, tylko osobnego "działu" jej charakterystyki.
Postaram się coś z tym zrobić.

08-21-2010, 09:01 AM
znaczy mam taką wizję że w opisie serialu krótkie przybliżenie postaci i można by się połasić o to żeby każdemu bohaterowi zrobić osobną stronę. O tym myślisz?
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości