Witaj,
zapraszamy do aktywnego udziału w życiu forum!

Odpowiedzi na nurtujące pytania:
Kiedy następny odcinek?
Odpowiedź: Sprawdź tutaj.

Kiedy napisy?
Nie zajmujemy się tworzeniem i dystrybucją napisów. Jest wiele innych stron (np. napisy24.pl), gdzie można na bieżąco śledzić postęp prac.

Gdzie mogę obejrzeć serial?
Jak poznałem waszą matkę Online
Ekipa Forum.

[-]
Współpraca
Jeśli jesteś zainteresowany współpracą z nami - napisz Prywatną Wiadomość do hultek

.
Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dlaczego serial zaczął się od poznania Robin?
05-13-2013, 01:30 PM
Dlaczego serial zaczął się od poznania Robin?
Bo Robin prowadzi go do poznania Matki. Poczytajcie. Wink

Genialnie rozpisane, dlaczego serial zaczął się od poznania Robin i dlaczego Ted tak pielęgnuje tą przyjaźń:

Cytat:So far, every step that has brought Ted closer to meeting The Mother has been indirectly connected to Robin in some way:

In Season 1, Ted's attraction to Robin prevented him from having a long-term relationship with several women, most notably Victoria. (Nothing Good Happens After 2 A.M.)
In Season 2, Robin and Ted began dating, taking Ted off the market for awhile.
In Season 3, Robin and Ted have split up, causing Ted to rebound, get a tattoo and then have it removed by his dermatologist and later girlfriend, Stella Zinman. (Wait For It, Ten Sessions)
In Season 4, Robin agrees to come to Ted and Stella's wedding, but only to tell Ted that she thinks he's making a mistake. Later on, Robin sees Stella and Tony running away together. (Shelter Island)
When Ted is feeling stumped on his latest project, Robin convinces him to go take a walk. It is here that he runs into Stella and Tony, who would give Ted a teaching position at a local college. (Right Place, Right Time)
In Season 5, Ted briefly regains his infatuation of Robin. Just as they were about to kiss, Robin took off Ted's hat, saw that he had bleached his hair, then started laughing. (Doppelgangers)
In Season 6, Robin encourages Ted to break up with Zoey, knowing that the Arcadian's fate would kill their relationship regardless of what happened. (Landmarks)
In Season 7, Ted cancels his deal with Robin to get married at 40, saying that its holding him back. Ted's obsession with Robin also prevents him from seeing other women. Robin is also revealed to be the bride at the wedding where Ted meets the Mother. (No Pressure, The Magician's Code - Part Two)
In Season 8, Ted proposes to Victoria, but when Victoria makes him decide between marrying her or keeping his friendship with Robin. Ted chooses his friendship with Robin and, as a result, Ted and Victoria break up. Finally, Ted is at the Farhampton train station because he was at Barney and Robin's Wedding, which closes the persisting pattern that Robin's existence in Ted's life is what connects and essentially leads Ted to meeting The Mother. (The Autumn of Break-Ups, Farhampton)

[Obrazek: W8BwNOU.jpg]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
05-13-2013, 03:43 PM
RE: Dlaczego serial zaczął się od poznania Robin?
Wszystko się zgadza, tylko jak dla mnie to wpływa na to, że wręcz wolałbym, żeby Ted był z Robin niż z matką. Jak widać, mają baaardzo rozbudowaną historię pełną emocji i chwil, w których zawsze byli dla siebie wsparciem. Ogółem gdyby nie było między nimi wcześniej (a u Teda nadal) miłości no to byłaby piękna przyjaźń, która doprowadziła Teda do poznania matki. Ale w tym wypadku? Scenarzyści trochę przesadzają i robią sobie ogromne wyzwanie zarazem, bo matka musi być na tyle super, żeby jej chemia z Tedem przyćmiła wszystko to, co łączyło Teda od początku serialu z Robin. A 8 sezonów miłości, przyjaźni, wzajemnej pomocy, poświęceń to nie jest coś co można łatwo przebić kilkoma scenami z matką. Razz Pewnie zobaczymy kilka fajnych scen, które sprawią, że będziemy wiedzieć, że Ted jest najszczęśliwszy jaki może być i że znalazł wszystko, czego tak długo szukał. Ale wystarczy, że przypomnę sobie kilka odcinków z 2 sezonu, kiedy byli razem, albo chociażby odcinek 'Benefits' z 4 sezonu albo odcinek, w którym przyrzekają sobie ślub jeśli będą samotni po 40-tce, czy nawet właśnie finał 5 sezonu, gdzie o mało się nie pocałowali żeby od razu poczuć olbrzymią dawkę sentymentu, uwielbienia dla tej pary itd. Tym bardziej, że zupełnie nie czuję tego samego na myśl o związku Robin z Barney'em, w którym niestety nie udało im się zbudować żadnej chemii, żadnego przywiązania, zrozumienia, zbliżenia, wszystko w ich związku jest oparte na pustych słowach i sztuczności. Dlatego zastanawiam się, jak się zakończy cała historią i czy będzie to wystarczająco dobre, by wyprzeć myśli o tym, że Lily nie powinna rozdzielać Teda i Robin. Razz
Znajdź wszystkie posty użytkownika
05-14-2013, 12:36 PM
Metalhead - też się tego boję. Że Matka nie zostanie przedstawiona tak, że nie będziemy mieli kaca po Robin.
05-14-2013, 12:38 PM
Jeszcze jedno zdanie jakie dziś wynalazłem:
Cytat:Ted meets the mother because he's still in love with Robin
- proste, nie? A im dłużej o tym myśleć, tym bardziej to oczywiste. Przez to, że ją kocha, chce wyjechać do Chicago i będzie czekał na pociąg, gdzie będzie matka.

Heh, wszystko się powoli składa w całość. Wink

[Obrazek: W8BwNOU.jpg]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
05-14-2013, 02:04 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 05-14-2013 02:06 PM przez Metalhead.)
Wiadomo, że to go prowadzi do matki. Tylko, czy ich relacja zostanie przedstawiona tak dobrze, że będziemy mieli wrażenie, że Robin to naprawdę tylko historia, która przy miłości Teda i Matki to pikuś?
Po tym, co w finale Ted powiedział Lily o Robin, że chciałby zrobić dla niej wszystko, wyprułby sobie żyły byleby zawsze móc sprawić jej radość. Słuchając czegoś takiego czułem raczej żal, że tak się ta historia Teda i Robin zakończy niż radość, że zacznie się coś nowego..
Naprawdę, historia, chemia, po prostu miłość. Wszystko jest w tej historii.
Co z tego, że matka lubi tę samą poezję, tę samą muzykę, że rysuje jakieś rysunki robotów uprawiających sporty i gra na basie? Wszystko to bardzo interesujące i na pewno przemawiające do Teda cechy, ale czym one są ukazane w kilku odcinkach wobec całej historii wielu lat spędzonych z Robin, wszystkich poświęceń dla niej dokonanych?

Wiem doskonale z życia, że można poznać kogoś, przy kim od razu poczuje się, że 'to jest to' i nawet inaczej zaczyna się patrzeć na przeszłość, wiedząc, że to co nowe jest dużo lepsze.. Ale kurcze, wobec wszystkiego tego, co już widzieliśmy do tej pory, zastanawiam się, czy to nie będzie za mało.
Czy 9 sezon, w którym jak ufam, będzie Ted+Matka przebije 2 sezon, czyli Teda+Robin.

Widzieliśmy też w finale, jak Robin przeżywała też ślub Teda ze Stellą, ona też uciekła wtedy do Japonii, a później mówiła Tedowi, że to zły pomysł.. Patrzyliśmy wtedy na to od tej strony, że jest samolubna i chciała, żeby Ted czekał na nią w nieskończoność, a widocznie ona przeżyła to wtedy nie słabiej niż Ted jej ślub z Barney'em. Poza tym po ich ostatnim spotkaniu nie wiemy też, co dzieje się w jej głowie. Myślę, że to odpowiedzi na to wszystko dostaniemy w 9 sezonie. Ted musi jeszcze przecież dać Robin prezent. Wink

Jedno jest pewne, wątek Teda i Robin jeszcze się pojawi i będzie obecny właściwie do końca serialu.
05-14-2013, 09:09 PM
Mam nadzieję, że Ted da ten medalion Barneyowi. Musiałby nie mieć wyobraźni, żeby takie jabłko niezgody podrzucić.

Goście nie widzą linków. Zarejestruj się, klikając tutajby móc widzieć linki.
05-14-2013, 09:26 PM
nawet jeśli on da to i tak oprawione to będzie tak, że wyjdą cukierki i oh ahy Wink 100%
06-08-2013, 09:08 PM
Moim zdaniem fakt, iż serial rozpoczął się od poznania Robin ma jakiś głębszy sens, który znają, na chwilę obecną, tylko twórcy i narrator Ted. Razz Myślę, że jest to głęboko przemyślany plan, a nie zwykła strzelanka, że to akurat ją widz pozna najpierw. Pod koniec serialu pewnie się okaże, że wszystko łączyło się w logiczną całość.

[Obrazek: tumblr_n303bf6KQh1qbiczwo6_250.gif]
06-08-2013, 11:06 PM
Ja z kolei uważam, że nie jest to aż tak głęboko przemyślany plan.. Smile Serial miał nagrywany "zapasowy" finał w 2 sezonie, bo nie było wiadomo, czy będzie kontynuowany, później zdaje się też były jakieś alternatywne wersje. Wtedy wątek Teda i Robin nie był tak rozgrzebany, byli ze sobą, zerwali, a potem ich relacje były całkiem poukładane, z pewnością nie było z tym takiej telenoweli jak dzisiaj.

Ale można to w sumie odebrać jako całkiem realistyczne i dość prawdopodobne - znają się już tak długo, żyją blisko siebie przez 8 lat, a jeszcze do niedawna, kiedy Robin nie była zaręczona z Barney'em byli w sumie w tym samym miejscu - po serii nieudanych związków trafili z powrotem do punktu, w którym się rozstawiali. Trochę nie ma się co dziwić, że ten cały czas myślał o Robin, robił sobie jakieś nadzieje i że z czasem mu z tym coraz trudniej niż łatwiej. Pierwszy raz chyba tak na to spojrzałem, że to całkiem logicznie uzasadnione, a nie tylko wprowadzenie melodramatu na siłę.

W każdym bądź razie, myślę, że jeśli scenarzyści mają zamiar jakoś ukazać to, że to znajomość z Robin doprowadziła Teda do poznania matki, to będzie to efekt tego wszystkiego, co pojawiło się po drodze i wypadkowa wszystkiego, co się zdarzyło. Czyli raczej coś, z czego skorzystają, aniżeli wykonanie z góry założonego planu. Wink
06-09-2013, 10:08 AM
@metalhead

Masz rację, ale myślę, że Robin będzie mieć konkretny związek z poznaniem Teda i Matki lub będzie mieć na niego większy wpływ niż jest to przedstawione w wykazie w pierwszym poście. Wiadome jest, że pewnie twórcy mieli milion pomysłów od początku serialu jak to rozwiązać, ale być może cała koncepcja od początku nie zmieniła się diametralnie i jest jeszcze w tym coś głębszego.

Moim zdaniem, to co jest pokazywane, ta "telenowela", to jest właśnie realistyczne i logiczne podejście, jak to słusznie zauważyłeś. Wink Robin była pierwszą prawdziwą miłością Teda, a fakt, że jest ona tak blisko, wcale nie pomaga mu zapomnieć tych dobrych chwil, wręcz przeciwnie. Nie wspominając dodatkowo o byciu zapasową żoną (we wcześniejszych sezonach).

Tak też może być, jasne. Smile

[Obrazek: tumblr_n303bf6KQh1qbiczwo6_250.gif]
01-31-2017, 09:20 PM
Metalhead, pełna zgoda! Też bardzo chciałem żeby Ted był z Robin i mu kibicowałem, a twórcy już w 1. odcinku zaspojlerowali, że oni nie będą razem na zawsze. Fajny był ten ich związek i byłem zły, że od początku było wiadomo, że nic z tego nie wyjdzie.
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: